A PADIF végleges programja

Október 18. péntek

            900   A színjátszó csoportok fogadása a Művelődési Házban.

          1000   Megnyitó az általános iskolás csoportok részére.

          1010  Az általános iskolás csoportok előadásai.

          1330   Ebédszünet.

          1500  Az általános iskolás csoportok előadásai.

          1800  Vacsora.

          1930   A Gernyeszegi Ex-Kópék  előadása: Marosmenti Lakodalmas.

          2000  Ünnepélyes eredményhirdetés, díjátadás, kiértékelés.

 

Október 19. szombat

 

            900   A gimnáziumi csoportok fogadása a Művelődési Házban.

           945    Megnyitó a gimnáziumi csoportok részére.

          1000   A gimnáziumi csoportok előadásai.

          1330    Ebédszünet.

          1500    A gimnáziumi csoportok előadásai.

          1800    Vacsora.

          1900 és 2100  OSONÓ Színházműhely- Sepsiszentgyörgy: Ahogyan a víz tükrözi az arcot.

                    Helyszín: Szilágycsehi Líceum tornaterme.

          1930    A békéscsabai Féling Színház előadása: Machiavelli–Háy: Mandragóra.

          2100   Nosztalgiaest a szilágycsehi DOZ együttessel.

          2200    Ünnepélyes eredményhirdetés, díjátadás, kiértékelés.

 

Előadások helyszíne: Városi Művelődési Ház, Szilágycseh

 

Szervezők:

Gheorghe Pop de Băseşti Technikai Líceum

Városi Művelődési Ház

Szilágy Megyei Kulturális és Művészeti Központ

 

Anyagi támogatók:

Nemzeti Oktatási Minisztérium

Szilágycsehi Önkormányzat és Polgármesteri Hivatal

Bethlen Gábor Alap

Romániai Magyar Demokrata Szövetség - Communitás  Alapítvány

Szilágy Megyei Kulturális és Művészeti Központ


PADIF 2013

A diákelőadások programja, péntek, október 18

Idő pont

A csoport neve

Iskola

Helység

A bemutatásra kerülő műsor

 

Irányító tanár

Műsoridő (perc)

10.10

FETE CU FITZE

Clubul Copiilor

SZILÁGYCSEH

Anton Pann

Prostul râde de prostia lui

Lazăr-Mureşan Alisa

15

10.30

INERȚIA

Gheorghe Lazăr Általános Iskola

ZILAH

Bejan Cornelia 

Țara te vrea sănătos...

Dorolţi Gabriel, Bejan Cornelia,Dorolţi Ioana

15

10.50

TRUPA LUI PĂTRĂŢEL

Geoge Coşbuc Általános Iskola

ZILAH 

Ion Luca Caragiale 

ARTICOLUL 214

Blaga Ioan Petre 

30

11.20

HYPERION 

43 számú Ferdinand Általános Iskola

KONSTANCA 

Udrea Mihaela Luiza

Mesaj pentru părinți

Udrea Mihaela Luiza

15

 

SZÜNET

 

11.45

NAGY MÓZES DIÁKSZÍNPAD

Nagy Mózes Elméleti Líceum

KÉZDIVÁSÁRHELY

Árnyék

 

Székely Brigitta 

20

12.10

SZIKRA

Gyulaffy László Általános Iskola

SZILÁGYCSEH

Mese a barátságról

Antoine de Saint Exupéry:

A kis herceg című műve alapján

Márkus Gabriella

25

12.40

SZIVÁRVÁNY

Cserey-Goga Technikai Líceum

SZILÁGYKRASZNA

Móra Ferenc

Málé Tót száz aranya

László Andrea, Bordás Edit

20

 

EBÉDSZÜNET

 

15.00

CSIRKEFOGÓK

Báthory István Általános Iskola

SZILÁGYSOMLYÓ

Kamasznapló

 

Vida Anna

25

15.30

GERNYESZEGI  KÓPÉK

Teleki Domokos Általános Iskola

GERNYESZEG

Oscar Wilde:

A boldog herceg

Kovács Gyöngyvér

25

16.00

KRISTÁLYSZEMEK

Avram Iancu Általános Iskola

SZATMÁRNÉMETI

A tékozló fiú

Bibliai történet feldolgozás

Gál Eszter, Csorján Árpád

30

 

SZÜNET

 

16.40

JÓMADARAK

Bălcescu-Petőfi Általános Iskola

SZATMÁRNÉMETI

Dés-Nemes-Böhm-Horváth-Korcsmáros:

Valahol Európában  (Részlet)

Nagy Tünde Mária

30

17.15

ROSSZCSONTOK

Petru Maior Technikai Líceum

SZÁSZRÉGEN

Romeo és Júlia

 

Dénes Magdolna

15

17.30

LENSZIRON SZÍNHÁZ

Művészeti Iskola 

NYÍRBÁTOR

Wass Albert

Mese az éjjeli pávaszemről

Vona Éva

25

 

VACSORA SZÜNET

 

19.30

GERNYESZEGI  EX-KÓPÉK

Gernyeszegi Művelődési Ház

GERNYESZEG

Marosmenti Lakodalmas

Szabó István

Kovács Gyöngyvér

30

20.00

DIÍKIOSZTÁS 

 


PADIF 2013

A diákelőadások programja, szombat, október 19

 

Idő pont

A csoport neve

Iskola

Helység

A bemutatásra kerülő műsor

 

Csoportvezető

Műsor idő

10.00

BEREKENYE DIÁKSZÍNJÁTSZÓ CSOPORT

Gheorghe Pop de Băseşti Technikai Líceum

SZILÁGYCSEH

Cziczó Attila

F É M, avagy élni vagy szülni

Bodea György

30

10.40

KŐRÖSI CSOMA SÁNDOR DIÁKSZÍNPAD

Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpont

KOVÁSZNA

Örkény István

A VÉGZET

Örkény István: Egy perces Novellák-ból összeállítás

Molnár János

35

11.20

LS THALIA

Arany Janos Kozségi Könyvtár

SZILÁGYNAGYFALU

Wass Albert

A lélek útja  (Töredek)

Somogyi Vengli Judith

30

 

                                                                                      SZÜNET

 

12.00

TINIKOMÉDIÁSOK

Cserey-Goga Technikai Líceum

SZILÁGYKRASZNA

Fazekas Mihály-Móricz Zsigmond-Bessenyei István

Ludas Matyi

Ozsváth Ilona

35

12.40

FANTÁZIA

Lucian Blaga Technikai Líceum

SZÁSZRÉGEN

Horvát Péter

Kóma

Sükösd Levente

25

 

EBÉD SZÜNET

 

15.00

LÉTRA

Ady Endre Elméleti Líceum

NAGYVÁRAD

 

Fehér lő fia

25

15.30

TRUPA CORTINA

Ștefan Odobleja Pedagógiai Nemzeti Kollégium

SZÖRÉNYVÁR

Dan Mihaescu

La psihiatru

Constantin Bădet

20

16.00

CARPE DIEM

Segesvári Gyerek Klub

SEGESVÁR

Claudia Maior

Zăpada morţii

Șoneriu Mihai Marcel

25

 

SZÜNET

 

16.30

CALIANTE

Gheorghe Pop de Băseşti Technikai Líceum

SZILÁGYCSEH

Neil Labute

Autobahn

Petrenci Ramona

30

17.10

CSILLAGÖSVÉNY Mozgásszínpad

Lucian Blaga Technikai Líceum

SZÁSZRÉGEN

Makkai Alpár

Ördögbál

Sükösd Levente

40

 

                                                                          VACSORA SZÜNET

 

19.00

21.00

OSONÓ SZÍNHÁZMŰHELY

Plugor Sándor Művészeti Líceum

SEPSISZENTGYÖRGY

Ahogyan a víz tükrözi az arcot

( A Líceum tornatermében  )

Fazakas Misi

75

19.30

FÉLING  SZÍNHÁZ

BÉKÉSCSABA

 

Machiavelli–Háy

Mandragóra

Steinwender József

60

22.00

DIÍKIOSZTÁS