A PADIF résztvevői és előadásai (2015. okt. 23-25., Szilágycseh)

PADIF 2015

A diákelőadások programja, péntek, október 23.

Idő pont

A csoport neve

Iskola, helység, megye

A bemutatásra kerülő műsor

Csoportvezető

Műsorídő

13.00

HYPERION

Școala Gimnazială Nr. 43 Ferdinand

CONSTANȚA

Judeţul Constanța

SINGUR

 

pantomimă

Udrea Mihaela Luiza

 

10 perc

13.15

REVERIA

Clubul Copiilor Cehu Silvaniei

CEHU SILVANIEI

Județul Sălaj

Ghițescu Corneliu:

Tinerețe fără să învețe și viață fără de carte

Comedie

Pop Alina-Teodora

 

15 perc

13.35

PALINTA

1-es számú Technológiai Líceum

SARMASÁG

Szilágy megye

Weörös Sándor:

Csalóka Péter

Népi színjáték

Átdolgozta Kiss Kinga

Kiss Kinga

Veres Erzsébet

 

20 perc

14.00

NAGY MÓZES DIÁKSZÍNPAD

Nagy Mózes Elméleti Líceum

KÉZDIVÁSÁRHELY

Kovászna megye

Az idő

 

Saját ötlet alapján

Fűzi Enikő

 

20 perc

14.30

LS THALIA

Arany Janos Kozségi Könyvtár

SZILÁGYNAGYFALU

Szilágy megye

S. Szabo Istvan:

Kutyabaj

Vidam jelenet

 

Somogyi Vengli Judith

 

10 perc

14.45

SZIKRA

Gyulaffy László Általános Iskola

SZILÁGYCSEH

Szilágy megye

Rózsa és Ibolya, mesedráma

 

Az azonos című népmese nyomán

Láposi Réka

Márkus Gabriella

 

20 perc

15.10

ART   MASZKURÁSOK

Kós Károly Általános Iskola

SZAMOSARDÓ

Máramaros megye

Frady Endre:

A süket király

 

Ilyés Csilla-Mária

 

25 perc

 

SZÜNET

 

15.50

LÉTRA

Ady Endre Elméleti Líceum

NAGYVÁRAD

Bihar megye

Arany János:

Pázmán lovag

Vígballada

Átdolgozta: Mărcuțiu-Rácz Dóra

Kozma Éva

Kőrösi Kristóf

 

20 perc

16.20

CSIRKEFOGÓK

Báthory István Általános Iskola

SZILÁGYSOMLYÓ

Szilágy megye

 

Álmodtál már iyet ?

 

Csorba Adrien

Buzogány Borbála

Vida Ana

10 perc

16.40

KRISTÁLYSZEMEK

Avram Iancu Általános Iskola

SZATMÁRNÉMETI

Szatmár megye

Ugron Réka

Az álomlátó

adaptáció

Gál Eszter

Csorján Árpád

 

30 perc

17.20

GERNYESZEGI  KÓPÉK

Teleki Domokos Általános Iskola

GERNYESZEG

Maros megye

Hans Christian Andersen:

A fenyőfa meséje

Dramatizált változat Andersen nyomán

Kovács Gyöngyvér

 

25 prec

 

17.50

A DÖMIK

Nagykárolyi Művelődési Központ

NAGYKÁROLY

Szatmár megye

Lázár Ervin:

A négyszögletű kerek erdő

Vacskamati négyszögletűje

Szolomájer Tímea

 

30 perc

PADIF 2015

A diákelőadások programja, szombat, október 24.

 

Idő pont

A csoport neve

Iskola, helység, megye

A bemutatásra kerülő műsor

Csoportvezető

 

Műsoridő

10.30

KŐRÖSI CSOMA SÁNDOR DIÁKSZÍNPAD

Kőrösi Csoma Sándor Líceum

KOVÁSZNA

Kovászna megye

Petőfi Sándor:

A helység kalapács

 

Komikus eposz

Molnár János

 

35 perc

 

 

SZÜNET

 

 

11.20

COMEDIA AMBULATORIA

Colegiul Național Inochentie Micu Clain

BLAJ

Judeţul Alba

Soacra cu trei gineri

Comedie

 

Adaptare Aftenie Diana

Aftenie Diana

 

30 perc

12.00

KRISTÁLYSZEMEK

KölcseyFerenc Főgimnázium

SZATMÁRNÉMETI

Szatmár megye

Bessenyei Gedő István:

Piroska és Farkas

 

Csorján Árpád

 

25 perc

 

 

EBÉDSZÜNET

 

 

14.00

LÉTRA

Ady Endre Elméleti Líceum

NAGYVÁRAD

Bihar megye

 

Boldizsár Péter:

Félálmaink

színmű

 

Kozma Éva

 

30 perc

 

14.40

TINIKOMÉDIÁSOK

Cserey-Goga Technológiai Líceum

SZILÁGYKRASZNA

Szilágy megye

Janne Teller

Semmi (?)

Kamaszdráma

Átdolgozta:

Bessenyei Gedő István

Ozsváth Ilona

 

30 perc

 

 

SZÜNET

 

15.20

SZILÁGYCSEHI SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT

Gheorghe Pop de Băseşti Technológiai Líceum

SZILÁGYCSEH

Szilágy megye

Sárosi István:

A húszmilliomodik év

 

Dráma

 

Bodea György

 

40 perc

16.10

GRIMASZ

Áprily Lajos Főgimnázium

BRASSÓ

Brassó  megye

Tennessee Williams:

Ez a ház bontásra vár

 

Bálint Ferenc

 

26 perc