A SZÍNPAD színjátszó fesztivál idei programja (Erdőszentgyörgy nov. 19-21.)

 

2015. NOVEMBER 19.

Péntek

 

16.00 –16.20 Erdőszentgyörgyi Bodor Péter Színkör.

 Csoportvezető: Kovrig Magdolna

Fehér Klára: MI, SZEMÜVEGESEK

Rendezte: Marton Mercédesz

16. 25- 17. 10 Szászrégeni Rosszcsontok- VI. osztályosok csoportja

J.R.Tolkien meséje Trencsényi Katalin feldolgozásában

A SONKÁDI EGYED GAZDA – mesejáték

Rendezte: Dénes Magdolna

17.15 - 17.30 Nyárádszeredai Bimbócska csoport, a Deák Farkas Általános Iskola IV. B osztályos tanulói

KÉPEK MÁTYÁS KIRÁLY ÉLETÉBŐL – zenés irodalmi                   összeállítás

Összeállította és rendezte: Trufán Ildikó Rozália         

17.35-18.00 Csíkfalvi Tündérkert Gyermekszínjátszó Csoport

JANCSI ÉS JULISKA- mesejáték 

Rendezte: Marton Erzsébet Zsófia

18.10- 18.40 Szászrégeni Csim-Bumm Ifjúsági és Gyermekszínjátszó Csoport

H.C. Andersen: A KIS GYUFAÁRUS LÁNY – mesedráma

Feldolgozta és rendezte: Fábián András  

18.40 értékelés

19.45 vacsora

20.30 A mezőkövesdi SZÍNÉSZETI EGYESÜLET

MOLIÉRE: A FÖSVÉNY

              

 

2015. NOVEMBER 20.

Szombat

 

13. 00 hivatalos megnyitó

13.30 – 15.10 Dicsőszentmártoni Népszínház

CLAUDE MAGNIER: OSCAR

Rendezte: Kertész István András

15.40-17.40 Szovátai Szarkafészek

TÓTH MIKLÓS: KUTYASZORÍTÓ

Rendezte: Kovács Katalin

17.40 – 17.50 – A dicsői Oscar előadás értékelése

17.50-18.10 Kovásznai Pódium 

 A csoportvezető: Pál Lajos            

REJTŐ JENŐ – NÁDASI LÁSZLÓ: A TEHÉN - vígjáték 

Rendezte: Lázár Prezsmer Endre

18.10- 19.20 A szovátai Kutyaszorító előadás értékelése

18.20 -19.20 Marosvásárhelyi  Artsy M Diákszíntársulat

JÓZSEF ATTILA: ELUTAZNI  ÖNMAGUNKHOZ – verses-zenés összeállítás

Rendezte: dr. Gyéresi Júlia

19.20- 19.35 A kovásznai Pódium előadásának értékelése

19. 35 – 19.50  Sepsiszentgyörgyi Visky Árpád Színtársulat   

CSEHOV: LEÁNYKÉRÉS

20. 00- 20.10 A József Attila összeállítás értékelése

20.10-20.35 Szászrégeni Kemény János Népszínház

SZENTIMREI JENŐ: A TISZTÁS  dráma

Rendezte: Fábián András - Gyerkó Zsombor - Boldizsár  Attila

20.35 – 21.00 A sepsiszentgyörgyi Leánykérés és A tisztás értékelése    

21.00 vacsora és buli 

 

NOVEMBER 21.

Vasárnap


10.30-10.45 Erdőszentgyörgyi Bodor Péter Színkör.

Csoportvezető: Kovrig Ildikó

A SÁRKÁNNYÁ VÁLTOZOTT FIÚ

Rendezte: Pilnay Sára.

10.50. – 11.25 Erdőszentgyörgyi Bodor Péter Színkör.

Csoportvezető: Kovrig Magdolna

MROZEK: SZERENÁD

Rendezte: Nagy István Péter

11.25- 11.45. A sárkánnyá változott fiú értékelése

11.45- 12.05   Erdőszentgyörgyi Bodor Péter Színkör.

Csoportvezető: Szász Enikő

SEGÍTSÉG! EMBER!

Rendezte: Hajba Beatrix és Piller Ádám

12.10- 12.40 Krasznai Tinikomédiások

Csoportvezető: Ozsváth Ilona

JANNE TELLER: SEMMI(?) - kamaszdráma

Rendezte: Bessenyei István

12.50-13.20 Csíkfalvi  Tündérkert Ifjúsági Színjátszó Csoport.

Csoportvezető: Balogh Tünde

MACHIAVELLI: A FRÁTER

Rendezte: Nagy Gábor

13.20  Értékelés

14.00  Ebéd